Закрити
  Госпитализация
  круглосуточно
  График работы:
  пн.-пт.: 8:00-20:00 сб.: 09:00-18:00 вс.: выходной
Замовлення зворотного дзвінка
Заявка на прийом
г. Киев, ул. Глубочицкая, 17
RU UA

Гострий парапроктит

Гострий парапроктит — це гнійне запалення м'яких тканин, що оточують пряму кишку. Симптоми гострого парапроктиту можуть включати появу гнійників навколо анального отвору, болі в тазу або різке підвищення температури тіла без зовнішніх проявів. Лікування гострого парапроктиту є складним завданням, так як його джерело або вихідний отвір свища може знаходитись глибоко в порожнині тазу.

Причини і симптоми гострого парапроктиту

Причинами гострого парапроктиту є травми та інфекції прямої кишки, які пошкоджують її стінку або протоки анальних залоз.

Кишкові бактерії по протоках анальних залоз або простору тріщини прямої кишки потрапляють в простір біля прямої кишки, де формується гнійна порожнина.

Вскривання гострого парапроктиту може відбуватися як назовні, через шкіру, так і всередину, в порожнину таза.

Від того, куди поширилася інфекція, будуть залежати і симптоми гострого парапроктиту.

У разі підшкірного розміщення гнійника, його білуватий вміст буде простежуватися біля виходу прямої кишки. При такому гострому парапроктиті симптоми в першу чергу будуть включати місцеві прояви: сильний біль і почервоніння біля анального отвору.

Якщо ж гній просувається в бік внутрішніх органів, на перший план виступають симптоми інтоксикації: лихоманка і озноб, слабкість і біль у животі.


І при тому, і при іншому виді гострого парапроктиту лікування проводиться досвідченим проктологом і обов'язково включає хірургічне очищення місця формування запалення.

Ми пропонуємо
Діагностику та комплексне лікування
 • 1

  Правильне лікування гострого парапроктиту відповідно до рекомендацій сучасних протоколів і стандартів.

 • 2

  Оперативне лікування гострого парапркотиту досвідченими хірургами із застосуванням мініінвазивних сучасних методик.

 • 3

  Найкраще оснащення операційних і палат післяопераційного перебування. Прискорені терміни лікування і реабілітації.

 • 4

  Участь кваліфікованих хірургів-проктологів, що забезпечує остаточне усунення причини запалення і профілактику повторних епізодів захворювання.

Переваги
 • Послуги
  Широкий перелік послуг по медичним напрямкам. Комплексне обстеження і своєчасна постановка діагнозу!
 • Досвід роботи
  У Центрі надають консультації фахівці високого класу. Завжди до Ваших послуг багаторічний стаж успішної роботи лікарського колективу
 • Час
  Професіоналізм і злагодженість в роботі всього персоналу Центру, продумані алгоритми ведення пацієнтів не дозволяють витрачати Ваше безцінне час даремно
 • ТехнологіЇ
  Сучасне медичне обладнання робить можливим проведення, крім стандартних, також ще і унікальних процедур, і методів діагностики і лікування
 • Ціни
  Пацієнт знає вартість послуг, що надаються до початку лікування. Всі ціни заздалегідь обумовлюються з лікуючим лікарем
Записатися
на прийом
Схема лікування
Схеми лікування
- 1 -
Гострий парапроктит практично завжди вимагає проведення хірургічного втручання

В першу чергу навіть в амбулаторних умовах повинен проводитися розтин вогнища гострого парапроктиту — гнійного осередка, яке служить джерелом болю і підвищення температури тіла. Це дає можливість швидко полегшити стан пацієнта і захистити його від більш серйозних гнійних ускладнень — флегмон, сепсису і гнійно-септичного шоку. Підшкірний гнійник розкривається, рану ретельно промивають і вичищають, пацієнту призначаються антибактеріальні, знеболюючі препарати, проводиться дезінтоксикаційна і імуностимулюючі терапія. На жаль, висічення тільки зовнішньої частини гнійного ходу не дає можливості забути про проблему назавжди. Інфекція продовжує надходити з прямої кишки, і поки цілісність її стіни не буде відновлена, захворювання буде загострюватися.

- 2 -
Остаточне оперативне лікування гострого парапроктиту включає пошук обох отворів свища, і вихідного, і вхідного джерела запалення

Всі омертвілі, заражені тканини видаляються, а свищевий хід разом з усім його вмістом зникає. Таке завдання зазвичай потребує повноцінної передопераційної підготовки та точної діагностики для визначення обсягу втручання, хірургічного доступу і термінів відновлення. Операція може проводитися через пряму кишку або вимагати розрізів передньої черевної стінки — все залежить від локалізації процесу, його форми, стадії і тривалості існування.

Фахівці
нашої клініки
Всі лікарі