Закрити
  Госпіталізація
  цілодобово

  Графік роботи:
  пн.-пт.: 8:00-20:00 сб.: 09:00-18:00 нд.: вихідний
Замовлення зворотного дзвінка
Заявка на прийом
Київ, Глибочицька 17 (Лук'янівська), Київ, Ревуцького 6 (Позняки)
RU UA

Гострий апендицит

Апендицит — це запалення червоподібного відростка товстої кишки, що виникає приблизно у одного з 20 чоловік. Гостре запалення апендикса є найчастішою причиною виконання операції в черевній порожнині. Підраховано, що понад 80% хірургічних розрізів стінки живота виконуються у пацієнтів з діагнозом «гострий апендицит». Цей стан при несвоєчасній допомозі призводить до тяжких ускладнень, тому лікування гострого апендициту завжди проводиться невідкладно.

Причини і симптоми гострого апендициту

Найчастіше основні ознаки гострого апендициту розвиваються при попаданні в нього чужорідного тіла — кісточки рослин або копроліта (калового каменя). Без належного лікування стінка відростка розплавляється і накопичені в ньому гній і бактерії проникають в черевну порожнину, викликаючи її запалення — перитоніт.

Єдиною можливістю уникнути ускладнень при гострому апендициті є операція — аппендектомія.

Ознаки гострого апендициту залежать від розташування запаленого відростка.

При класичної локалізації органу першими симптомами можуть бути тягнучий або гострий біль в попереку. Через деякий час біль спускається нижче — в праву клубову область (права половина низу живота), інтенсивність відчуттів збільшується, може приєднуватися лихоманка і напруження передньої черевної стінки.

При атиповому розташуванні відростка може боліти тільки поперек, верхня частина живота або ліва клубова область.

Важливо розуміти, що ознаки при гострому апендициті можуть включати найрізноманітніші симптоми і при найменших сумнівах потрібно звертатися до грамотного лікаря.


Лікарі нашої клініки мають досить високу кваліфікацію і досвід, щоб найшвидше і комфортно з'ясувати причину болю. Це дозволяє негайно приступати до ефективного лікування, адже чим раніше починається терапія, тим швидше настане одужання.


Ми пропонуємо
Діагностику та комплексне лікування
 • 1

  Основою діагностики гострого апендициту є уважний лікарський огляд із застосуванням класичних пальпаторних тестів.

 • 2

  Для виключення інших процесів або ускладнень, зазвичай застосовуються загальні аналізи крові і сечі, ультразвукове дослідження живота, рентгенограма черевної порожнини, гінекологічне обстеження.

 • 3

  При достовірних ознаках запалення в черевній порожнині проводиться хірургічна діагностика гострого апендициту — лапароскопія, під час якої потім проводиться видалення червоподібного відростка.

 • 4

  Єдиним методом лікування, що виключає розвиток важких ускладнень гострого апендициту, є операція — видалення запаленого червоподібного відростка.

 • 5

  Майстерність хірургів нашого центру, відмінне матеріальне забезпечення операційних дозволяють своєчасно і ефективно проводити оперативне лікування гострого апендициту при будь-яких його формах і стадіях.

Переваги
 • Послуги
  Широкий перелік послуг по медичним напрямкам. Комплексне обстеження і своєчасна постановка діагнозу!
 • Досвід роботи
  У Центрі надають консультації фахівці високого класу. Завжди до Ваших послуг багаторічний стаж успішної роботи лікарського колективу
 • Час
  Професіоналізм і злагодженість в роботі всього персоналу Центру, продумані алгоритми ведення пацієнтів не дозволяють витрачати Ваше безцінне час даремно
 • ТехнологіЇ
  Сучасне медичне обладнання робить можливим проведення, крім стандартних, також ще і унікальних процедур, і методів діагностики і лікування
 • Ціни
  Пацієнт знає вартість послуг, що надаються до початку лікування. Всі ціни заздалегідь обумовлюються з лікуючим лікарем
Записатися
на прийом
Схема лікування
Схема лікування
- 1 -
Лапароскопічна операція

У нашій клініці найчастіше застосовується лапароскопічна операція, яка виконується спеціальними інструментами через мініатюрні (1-2 см) розрізи під відеоконтролем. Лапароскопічне лікування гострого апендициту є золотим стандартом сучасної хірургії. Така процедура застосовується у більшості пацієнтів, вона значно зменшує післяопераційний біль і тривалість відновлення.

- 2 -
Класичне хірургічне втручання

Наявність перитоніту або абсцесу змушує використовувати класичний широкий доступ, так як тільки він може забезпечити повне очищення черевної порожнини від інфекційного процесу. Ця процедура дозволяє врятувати життя пацієнта при наступили ускладненнях. «Відкрита» операція, проведена хорошим хірургом, за термінами реабілітації часто не поступається лапароскопії.

Фахівці
нашої клініки
Всі лікарі
Залишити відгук