Закрити
    Госпіталізація
    цілодобово

    Графік роботи:
    пн.-пт.: 8:00-20:00 сб.: 09:00-18:00 нд.: вихідний
Замовлення зворотного дзвінка
Заявка на прийом
Київ, Глибочицька 17 (Лук'янівська), Київ, Ревуцького 6 (Позняки)
RU UA

Лікування міастенії

Міастенія — це аутоімунне захворювання, яке супроводжується порушенням роботи нервово-м'язового апарату, що проявляється підвищеною патологічною м'язовою стомлюваністю. Здебільшого патологічний процес вражає поперечносмугасті м'язи — жувальну мускулатуру, лицьові м'язи, окорухові м'язи, дихальну мускулатуру.

Що значить міастенія

Термін міастенія має грецьке походження та дослівно перекладається як «м'язова слабкість». Захворювання відоме також як помилковий або астенічний бульбарний параліч, а також хвороба Ерба-Гольдфлама.


Вперше хвороба була описана понад чотири століття назад. Тоді вона відрізнялася високою летальністю — близько 40-50% хворих. На сьогодні при такому захворюванні, як міастенія, симптоми вдається ефективно лікувати за допомогою медикаментів. Летальність становить не більш ніж 1%, а багатьом пацієнтам навіть вдається досягти повного одужання або тривалої ремісії.


Однак, тема міастенії, її лікування та діагностики захворювання не втрачає своєї актуальності, оскільки захворюваність на міастенію стрімко зростає. Згідно зі статистикою, міастенія діагностується приблизно в 6-7 осіб на 100 000 населення. Приблизно в три рази частіше хворіють жінки.


Міастенія, причини захворювання

Чому виникає міастенія? Причини даного захворювання до кінця не визначені. За певних обставин клітини імунної системи людини починають атакувати інші клітини власного організму.


Міастенія буває вродженою і набутою.


Причиною вродженої міастенії є генні мутації. Здебільшого мутації відбуваються в генах білків, що відповідають за побудову та роботу нервово-м'язових синапсів, а також в субодиницях нікотинового рецептора ацетилхолінового.


Придбана міастенія зустрічається частіше, ніж вроджена. Причинами її виникнення може послужити наступне:


  • Пухлини та доброякісна гіперплазія вилочкової залози;
  • Злоякісні пухлини яєчників, легенів, передміхурової залози;
  • Інші аутоімунні захворювання (склеродермія, дерматоміозит).

Симптоми міастенії

Як розпізнати міастенію? Симптоми захворювання будуть залежати від того, яка група м'язів залучена до патологічного процесу. Таким чином виділяють кілька форм міастенії:


  • Очна;
  • Бульбарна;
  • генералізована міастенія.

Симптоми очноямкової міастенії включають птоз, двоїння в очах, косоокість, проблеми з фокусуванням погляду.


При бульбарній формі симптоми пов'язані з ураженням бульбарних м'язів, що відповідають за ковтання та жування. Таким чином, для бульбарної міастенії властива зміна голосу (він стає хриплим, тихим, "носовим"), ускладнене вживання їжі (особливо рідкої), порушення мови.


Генералізована міастенія вражає практично всі групи м'язів. Особливу небезпеку становить ураження дихальної мускулатури, що може привести до летального результату.


Міастенія, лікування якої було розпочато несвоєчасно, залучає в патологічний процес також м'язи рук та ніг, в результаті чого пацієнт може повністю перестати ходити та рухатися.


Діагностика міастенії в Києві

Як підтвердити діагноз міастенія? Діагностика даного захворювання не має особливої складності. Найбільш інформативна діагностична процедура — прозеринова проба. Через 30-40 хвилин після підшкірного введення прозерину спостерігається ослаблення або повне зникнення симптомів.


Крім цього, діагностика міастенії передбачає такі дослідження, як електроміографія, електронейрографія, специфічний аналіз крові, КТ. У клініці «Консиліум Медікал» пацієнтові доступний цілий спектр діагностичних процедур, які дозволять підтвердити міастенію з максимальною точністю.


Міастенія, методи лікування

При захворюванні міастенія лікування спрямоване в першу чергу на збільшення рівня ацетилхоліну в нервово-м'язових синапсах. З цією метою на сьогодні застосовуються похідні піридостигміна, амбенонія, а також стероїди, імуносупресори. У деяких випадках показано хірургічне лікування — видалення вилочкової залози.


Лікування міастенії в Києві, як свідчать відгуки пацієнтів, слід довірити клініці «Консиліум Медікал». Вона має величезну кількість переваг:


  • Професійні, досвідчені лікарі, які застосовують у своїй лікувальній практиці сучасні підходи та орієнтуються лише на доказову медицину.
  • Приязна, тепла атмосфера, привітний та дбайливий персонал, індивідуальний підхід до кожного пацієнта!
  • Сучасне високоточне обладнання, яке не дасть приводів сумніватися в правильності діагнозу.
  • Приємні ціни, регулярні акції та системи знижок.
Записатися
на прийом
Фахівці
нашої клініки
Всі лікарі
Залишити відгук