Закрити
    Госпіталізація
    цілодобово

    Графік роботи:
    пн.-пт.: 8:00-20:00 сб.: 09:00-18:00 нд.: вихідний
Замовлення зворотного дзвінка
Заявка на прийом
Київ, Глибочицька 17 (Лук'янівська), Київ, Ревуцького 6 (Позняки)
RU UA

Защемлена грижа

Защемлена грижа є однією з найбільш частих причин звернення за невідкладною хірургічною допомогою. Цей стан виникає, коли ділянка кишечника прослизає з черевної порожнини через грижові ворота і стискається навколишніми тканинами. При защемленій грижі тільки операція може врятувати від розвитку перитоніту і змертвіння ділянки кишечника.

Причини і симптоми защемлених гриж

Симптоми защемленої грижі зазвичай з'являються раптово, на тлі існуючих особливостей черевної стінки.

Безпосередньою причиною защемленої грижі хірургія вважає вислизання петлі кишечника через грижові ворота.

Обмежений тканинами каналу в стінці живота ділянка запалюється і набрякає, збільшуючись в обсязі. Відбувається здавлення судин і нервів «вискочившого» сегмента травного тракту.

Зрештою защемлена грижа, діагностика і лікування якої були проведені із запізненням, може закінчитися некрозом кишечника, розривом його стінки і перитонітом.

Найчастіше зустрічається защемлена пахова грижа, вона виявляється в зоні лобка і може виглядати як різко хворобливе, іноді червоне і набрякше випинання.

Дещо рідше виникають защемлені пупкові грижі, їх розташування зрозуміло з самої назви.

Вражена грижа, симптоми якої найчастіше включають різкий нестерпний біль, змушують пацієнтів відразу звертатися за допомогою.


Деякі хворі намагаються вправити випинання самостійно. Цього робити категорично не можна: стінка кишки можуть лопнути або ще тугіше стягтися грижовими воротами. Захворювання завжди вимагає обстеження досвідченого лікаря, щоб уникнути важких і незворотних ускладнень.

Ми пропонуємо
Діагностику та комплексне лікування
  • 1

    При підозрі на те, що у пацієнта защемлена грижа, методи діагностики, які застосовуються у нас, зможуть достовірно підтвердити діагноз і уникнути помилок.

  • 2

    При защемленій грижі хірургічне лікування в нашій клініці проводиться швидко і надійно завдяки злагодженості лікарських бригад, їх досвіду і високій кваліфікації.

  • 3

    Якщо при защемленій грижі операція передбачає термінове обстеження та підготовку, всі необхідні приготування проводяться в нашому центрі без затримок.

Переваги
  • Послуги
    Широкий перелік послуг по медичним напрямкам. Комплексне обстеження і своєчасна постановка діагнозу!
  • Досвід роботи
    У Центрі надають консультації фахівці високого класу. Завжди до Ваших послуг багаторічний стаж успішної роботи лікарського колективу
  • Час
    Професіоналізм і злагодженість в роботі всього персоналу Центру, продумані алгоритми ведення пацієнтів не дозволяють витрачати Ваше безцінне час даремно
  • ТехнологіЇ
    Сучасне медичне обладнання робить можливим проведення, крім стандартних, також ще і унікальних процедур, і методів діагностики і лікування
  • Ціни
    Пацієнт знає вартість послуг, що надаються до початку лікування. Всі ціни заздалегідь обумовлюються з лікуючим лікарем
Записатися
на прийом
Схема лікування
Схеми лікування
- 1 -
При перших симптомах защемленої грижі необхідно терміново звертатися за медичною допомогою

Буває, що застрягла ділянка кишки мимовільно повертається в черевну порожнину. Якщо це сталося в перші 2 години після защемлення, є можливість обійтися без операції. В такому випадку проводиться детальна діагностика для визначення стану органів порожнини живота. Пацієнт залишається під наглядом, щоб при найменших ознаках некрозу кишки або запалення очеревини провести відповідне лікування. Велику цінність має лапароскопічна діагностика, при якій хірург оглядає петлі кишечника через мініатюрні розрізи спеціальної відеокамери.

- 2 -
Найчастіше при защемленій грижі лікування вимагає грамотного хірургічного втручання

Під надійним знеболенням проводиться звільнення петель кишечника або сальника, пластика грижових воріт і усунення грижі. Черевна стінка зміцнюється власними тканинами або спеціальними полімерними сітками. При розвитку некрозу мертві тканини видаляють, уражену ділянку кишки січуть, а здорові ділянки з'єднуються кінець в кінець. Для виконання цих завдань може стати в нагоді як мініінвазівана ендоскопічна, так і класична хірургічна техніка. У складних випадках на першому етапі допомоги можливе формування колостоми — виведення кінця кишкової трубки на передню стінку живота. Після нормалізації стану черевної порожнини цілісність шлунково-кишкового тракту відновлюється.

Фахівці
нашої клініки
Всі лікарі
Залишити відгук