Закрити
  Госпіталізація
  цілодобово

  Графік роботи:
  пн.-пт.: 8:00-20:00 сб.: 09:00-18:00 нд.: вихідний
Замовлення зворотного дзвінка
Заявка на прийом
Київ, Глибочицька 17 (Лук'янівська), Київ, Ревуцького 6 (Позняки)
RU UA

Епідуральні і селективні корінцеві лікувальні блокади

Лікувальні блокади — безпечний, ефективний та перевірений метод точного впливу на причину запалення та болю. Залежно від складу ін'єкції препаратів, можуть мати знеболювальний, протизапальний або регенеративний ефект. Епідуральні блокади можуть надовго позбавляти від пекучого болю в спині та кінцівках, вони дають прекрасну можливість активно приступати до реабілітації та розробки пошкоджених ділянок хребта.

Епідуральні і селективні корінцеві лікувальні блокади

Показання до лікувальних блокад

Місцеве введення препаратів безпосередньо в область патологічного процесу знайшло застосування в багатьох галузях медицини.


Найбільш широко та часто використовуються лікувальні блокади в неврології.


Показаннями до місцевої ін'єкційної терапії можуть виступати:


 • остеохондроз;
 • міжхребцеві грижі;
 • артроз суглобів хребта;
 • артроз колінних, плечових, тазостегнових суглобів;
 • неврити та радикулопатії;
 • інтенсивні та стійкі післяопераційні болі;
 • больові синдроми будь-якої природи, що не піддаються консервативному лікуванню.

Видатні результати дають епідуральні блокади при грижі хребта.


Введений поблизу нервового корінця препарат знімає біль та запалення швидко та ефективно.


Після подібної ін'єкції можуть зменшуватися або зникати навіть симптоми, усунути які було неможливо вживанням максимальних доз медикаментів.


При епідуральній блокаді активна речовина точно потрапляє саме в той корінець, який обмежується при протрузії вмісту диска, тому запалення починає зменшуватися відразу після маніпуляції.


Різні комбінації препаратів можуть селективно впливати на той чи інший компонент болю. Таким чином вдається підібрати найбільш дієвий склад лікувальної блокади.


Як проводиться блокада

Лікувальні блокади хребта за своєю суттю є ін'єкціями препарату безпосередньо в патологічно змінену тканину. Для проведення терапії може застосовуватися розчин анестетиків або їх комбінація з кортикостероїдним препаратом.


При епідуральній блокаді, довгою тонкою голкою активна речовина нагнітається під тверду оболонку, що покриває спинний мозок та нервові корінці. Тим самим досягається контакт речовини з нервовою тканиною та швидке поліпшення симптоматики.


Такі лікувальні блокади виконуються в стерильних умовах добре підготовленим лікарем, оскільки на ефективність лікування впливає попередній розрахунок місця введення голки та доза препарату.


Після попереднього знезараження шкіри, тонку та довгу голку лікар просуває крізь тканини до обраного місця впливу.


Лікувальні блокади хребта можуть виконуватися як під контролем УЗД або рентген-апарату, так і без їх використання. У будь-якому випадку лікар точно розраховує місце уколу голки та її напрямок по анатомічних орієнтирах, після чого вводить препарат саме туди, куди планувалося.


Лікувальні блокади відрізняються мінімальним дискомфортом, вони зазвичай проводяться амбулаторно. Після проведення процедури та нетривалого спостереження за її ефектом, пацієнт може покинути клініку.


Залежно від препарату та місця введення, відчутний ефект від епідуральної блокади хребта може проявитися через кілька годин або днів, а триває він найчастіше кілька місяців.


Переваги лікувальних блокад

Основними перевагами лікувальних блокад в неврології, нейрохірургії та ортопедії можна вважати:


 • швидке настання результату;
 • безпеку;
 • невелику вартість;
 • тривалий період позбавлення від болю;
 • зменшення дозувань пероральних препаратів або їх скасування;
 • точний вплив на осередок запалення.

Лікувальні блокади іноді застосовуються як самостійний засіб лікування тих чи інших патологій, іноді їх використовують як додаткову методику після проведення операції або перед нею.


В будь-якому випадку пацієнти відзначають високу ефективність та зручність методики.


У нашій клініці є все необхідне для якісного проведення лікувальних блокад.


Після консультації нейрохірурга пацієнт має можливість отримати лікування в клініці європейського рівня за розумними цінами.

Записатися
на прийом
Фахівці
нашої клініки
Всі лікарі
Залишити відгук