Закрити
  Госпіталізація
  цілодобово

  Графік роботи:
  пн.-пт.: 8:00-20:00 сб.: 09:00-18:00 нд.: вихідний
Замовлення зворотного дзвінка
Заявка на прийом
Київ, Глибочицька 17 (Лук'янівська), Київ, Ревуцького 6 (Позняки)
RU UA

Лікування хронічного больового синдрому

Хронічний больовий синдром — це назва стану, що ускладнює цілий ряд захворювань. Тривалий та часто не відповідний за інтенсивністю причини своєї появи біль виникає через патологію в нервовій системі. Лікування хронічного больового синдрому в неврології є найважливішою частиною реабілітації пацієнтів та повернення їх до активного життя.

Лікування хронічного больового синдрому

Причини хронічного больового синдрому

Синдром хронічного болю — наслідок неадекватної реакції нервової системи на будь-яке пошкодження організму.


Часто поява болісного, виснажливого та тривалого болю може бути пов'язана з такими патологіями як:


 • первинні пухлини та метастази;
 • міжхребцеві грижі;
 • радикулопатії й неврити;
 • стан після оперативних втручань;
 • наслідки черепно-мозкових травм;
 • наслідки ампутацій (фантомні болі);
 • цукровий діабет;
 • наслідки інтоксикацій тощо.

Передумовою хронічного больового синдрому може ставати те чи інше ушкодження будь-якої ділянки нервової системи при травмі або запальному процесі.


Змінені рецептори або провідні шляхи без зупинки починають посилати імпульси до головного мозку, що призводить до формування там постійного осередку збудження.


Навіть після усунення причини болю патологічна імпульсація може тривати без належного лікування призводить до важких наслідків.


Симптоми хронічного больового синдрому

Особливостями нейрогенного болю є його часте поєднання з онімінням, поколюванням, порушенням температурної чутливості.


Хронічний біль у пацієнтів з патологією нерва має пекучий, пронизливий характер, він може виникати у відповідь на роздратування ділянки тіла або мимовільно.


Відмінною особливістю нейрогенного больового синдрому є відсутність ефекту від вживання нестероїдних протизапальних препаратів та навіть наркотичних анальгетиків.


Хронічний больовий синдром зрештою виснажує пацієнта, викликає пригнічений стан та в деяких випадках може призводити навіть до летальних наслідків (суїциду).


При цьому, сьогодні розроблено низку методик для лікування хронічного больового синдрому, які надійно позбавляють від страждань.


Лікування хронічного болю

Для лікування хронічного больового синдрому з успіхом застосовуються як консервативні, так і хірургічні методики.


З огляду на те, що хронічний біль часто не чутливий до звичайних анальгетиків, пацієнтам призначають специфічні препарати, що впливають на провідність нервової тканини. Їх вживання буває достатньо для полегшення синдрому хронічного болю у багатьох пацієнтів.


Водночас, постійне вживання неврологічних препаратів може мати деякі наслідки, пов'язані з особливостями того чи іншого медикаменту.


Найбільш ефективним та надійним найчастіше буває хірургічне лікування хронічного больового синдрому.


Механічне, хімічне, термічне або електричне руйнування патологічно змінених нервових волокон одразу ж після операції позбавляє пацієнтів від нестерпного болю та відновлює втрачену фізичну активність.


У неврології та нейрохірургії знайшли застосування наступні операції:


 • радіочастотна енервація;
 • механічна денервація ділянок тіла;
 • радіочастотна нейромодуляція;
 • встановлення епідуральних катетерів та ін.

Хронічний больовий синдром, лікування якого не дає очікуваних пацієнтом результатів, вимагає консультації психолога та психіатра, вживання антидепресантів.


Фізичний біль нерозривно пов'язаний з емоційною відповіддю на нього, перервати замкнене коло іноді вдається цілим комплексом процедур та препаратів.


У нашій клініці будь-який пацієнт має можливість отримати найбільш ефективне медикаментозне та хірургічне лікування болю, провести його діагностику.


Досвідчений нейрохірург та суміжні фахівці із застосуванням найновіших процедур та методик зроблять все можливе для остаточного позбавлення від больового синдрому.


Цьому сприяє сучасне оснащення медичного центру «Консиліум Медикал», комфортні умови для діагностики та реабілітації, кваліфікований та уважний персонал.

Записатися
на прийом
Фахівці
нашої клініки
Всі лікарі
Залишити відгук