Закрити
    Госпіталізація
    цілодобово

    Графік роботи:
    пн.-пт.: 8:00-20:00 сб.: 09:00-18:00 нд.: вихідний
Замовлення зворотного дзвінка
Заявка на прийом
Київ, Глибочицька 17 (Лук'янівська), Київ, Ревуцького 6 (Позняки)
RU UA

Лікування спондилоартрозу

Спондилоартроз — найчастіша причина болю в спині у пацієнтів середнього та похилого віку. Патологія викликана дегенерацією мініатюрних міжхребцевих суглобів та може проявлятися різким дискомфортом. Ефективне лікування спондилоартрозу здійснюється продуманим комплексом медикаментів, процедур та малоінвазивних оперативних втручань.

Причини спондилоартрозу

Сусідні хребці з'єднуються між собою міжхребцевими дисками, зв'язками та невеликими фасетковими суглобами.


Надлишкові або нерівномірні навантаження на хребет руйнують хрящ мініатюрних фасеткових суглобів, внаслідок чого розвивається їх артроз.


Ніжний хрящ навіть після незначної травми втрачає свою цілісність та починає стоншуватися, а за допомогою лікарських засобів можливо лише уповільнити процес.


Виражений спондилоартроз, причиною якого і є патологія міжхребцевих суглобів, як і артроз іншої локалізації, повному виліковуванню не піддається.


Призначена при спондилоартрозі діагностика часто виявляє присутність міжхребцевих гриж, стенозу хребетного каналу, остеохондрозу.


Поєднання різних патологій дещо ускладнює визначення справжнього джерела болю, крім того, часто всі виявлені захворювання можуть одночасно викликати схожі симптоми.


Симптоми хвороби

При спондилоартрозі хребта симптоми найчастіше проявляються вже на стадіях значного руйнування хряща.


Основними ознаками розвитку артрозу міжхребцевих суглобів є різної інтенсивності біль і обмеження рухів. Болі, пов'язані з цією хворобою, часто плутають з проявами міжхребцевої грижі, ниркової кольки та навіть виразкової хвороби.


Початкові стадії хвороби відрізняються незначним ниючим або «стріляючим» болем в спині під час та після фізичних навантажень.


Наступні стадії спондилоартрозу, лікування якого не було проведено, відрізняються сильними болями та різким зменшенням амплітуди рухів в ураженому відділі хребта.


При важкому спондилоартрозі симптоми можуть бути настільки вираженими, що для їх усунення доводиться вдаватися до операції.


Своєчасне лікування спондилоартрозу дозволяє позбутися від болю і зберегти нормальну рухливість.


Лікування спондилоартрозу

На будь-якій стадії спондилоартрозу лікування доцільно починати з корекції способу життя.


Пацієнту з болем в спині варто переглянути режим навантажень на хребет, нормалізувати масу тіла. Хороший ефект можуть дати індивідуально підібрані фізичні вправи, а також фізіопроцедури.При клінічно вираженому спондилоартрозі хребта лікування, може передбачати застосування різних блокад. У проблемні області можуть вводитися анестетики та кортикостероїди. Подібні ін'єкції надовго усувають або зменшують біль та запалення.


Проте, їх не можна застосовувати часто, а ефективність стероїдних блокад падає з кожним наступним введенням.


Хороший ефект мають також лікувальні блокади з тромбоцитарними факторами зростання. Такі процедури можна без наслідків повторювати багаторазово, закріплюючи отриманий результат.


Останнім часом у зв'язку з активним розвитком медичної техніки, були розроблені ще ефективніші методики лікування.


Радіочастотна денервація — сучасне лікування спондилоартрозу з вираженим больовим синдромом.


Ця процедура полягає у руйнуванні нервів, які передають імпульси болю в спинний та головний мозок. Таким чином вдається надійно позбутися симптомів спондилоартрозу, на причини якого неможливо істотно вплинути ні медикаментами, ні процедурами.


Якщо при спондилоартрозі діагностика визначає наявність міжхребцевої грижі, доцільно малоінвазивне хірургічне лікування.


Видалення грижі в сукупності з терапією власне артрозу фасеткових суглобів дає найбільш стійкі та відчутні результати.


У нашій клініці надається найбільш ефективне та показане при спондилоартрозі хребта лікування за світовими стандартами. Досвідчений та грамотний нейрохірург, оснащена новітнім обладнанням операційна, комфортний стаціонар гарантують успішне лікування та швидку реабілітацію.

Записатися
на прийом
Фахівці
нашої клініки
Всі лікарі
Залишити відгук