Досі точні причини формування пухлин залишаються невідомими.
Основою розвитку онкологічних захворювань вважаються дефекти генів нормальних клітин. Пошкодження ДНК може відбуватися внаслідок впливу хімічних, фізичних факторів, іонізуючого випромінювання та гормонів.
У медицині виділяють понад 100 типів пухлин головного мозку. Кожний різновид має свої особливості, різну швидкість росту та чутливість до препаратів.
Пухлини головного мозку в нейрохірургії поділяють на первинні та вторинні осередки — метастази, що надійшли в нервову тканину з інших органів.
З огляду на те, що мозок виконує неймовірну кількість функцій, а пухлина може виникати в будь-якому його відділі, симптоми хвороби можуть бути найрізноманітнішими.
Пухлини мозку в нейрохірургії класифікуються за гістологічним типом, розміром та розташуванням.
При цьому невеликі доброякісні пухлини можуть взагалі не проявлятися та виявлятися при обстеженнях з іншого приводу.
Агресивне зростання новоутворення супроводжується місцевими симптомами (втратою чутливості або руху, епілептичними нападами та ін.) і загальним виснаженням.
Основою первинної діагностики пухлин головного мозку перед операцією є МРТ. Магнітна методика дозволяє оцінити розміри та розташування новоутворення, спрогнозувати джерело його походження.
Лікування пухлини головного мозку має безліч особливостей через велику уразливість та важку доступність нервової тканини.
Головний мозок вкритий кількома щільними оболонками, які не лише захищають його механічно, а й посилено фільтрують кров, що надходить від небажаних з'єднань.
Через це іноді стає неможливою ефективна хіміотерапія.
Хірургічне видалення пухлини головного мозку часто протипоказане через проростання патологічної тканини в життєво важливі ділянки нервової системи.
Нейрохірургія пухлини головного мозку вкрай складна, і лише раннє виявлення новоутворення дає найбільші шанси на успішне лікування.
Операція з видалення пухлини головного мозку — найбільш ефективний спосіб позбавлення від новоутворення. При ідеальному розвитку подій можливе повне звільнення організму від пухлинних клітин та одужання.
Сучасна нейрохірургія пухлин головного мозку має у своєму розпорядженні широкий спектр таких втручань таких як:
- • класичні операції;
- • радіохвильова хірургія;
- • кріохірургія (застосування зондів з охолодженим газом);
- • лазерна хірургія та ін.
Видалення пухлини головного мозку може виконуватися малоінвазивно — через порожнину носа або горлянки, а також відкрито, за допомогою трепанації черепа.
Нові технології дозволяють з субміліметровою точністю розрахувати локалізацію пухлини та відповідно місце розрізу або введення інструменту. Так звана стереотаксична медицина забезпечує максимально акуратне лікування пухлини головного мозку.
На можливість проведення операції, її обсяги та ефективність впливає безліч факторів, кожен з яких ретельно вивчає нейрохірург.
У кожному випадку лікарем розробляється індивідуальна операція з видалення пухлини головного мозку, ціна всіх етапів лікування значно варіюється залежно від особливостей патології пацієнта.
У клініці «Консиліум Медикал» є все необхідне сучасне обладнання для якісної нейрохірургічної допомоги. Комфортний стаціонар, кваліфікований нейрохірург, уважний медичний персонал гарантують якісне та повноцінне лікування.