Нейростимулятор спинного мозку — унікальна система, що імплантується в тіло пацієнта для постійного контролю його нервової системи.
Апарат складається з тонкого електрода, що підводиться до необхідного нерву або ганглію, і власне стимулятора, який виробляє імпульси.
Сучасні нейростимулятори — це мініатюрні пристрої, які безпечно та непомітно імплантуються під шкіру.
Після операції з встановлення комплексу для нейростимуляції, кожному пацієнтові надається пульт для контролю інтенсивності сигналу. При активації пристрою електрод стимулює певний сегмент спинного мозку, пригнічуючи біль або підтримуючи порушені рухові функції.
Таким чином правильно підібраний та встановлений нейростимулятор може замінити прийом цілої низки медикаментів та процедур. У багатьох випадках після операції вдається повністю виключити прийом токсичних протизапальних препаратів та остаточно подолати нестерпний біль.
Основними показаннями до встановлення нейростимуляторів спинного мозку є порушення в нервовій системі, що не піддаються консервативному лікуванню або можуть потребувати прийому занадто небезпечних медикаментів.
Сигнал пристрою може як пригнічувати біль, так і стимулювати рухові функції при їх порушеннях.
Нейростимуляція в Києві призначається найчастіше при таких станах та захворюваннях як:
- • хронічний больовий синдром при грижах хребта;
- • болі при онкологічних захворюваннях;
- • фантомні болі після ампутації кінцівок;
- • виражені болі при артрозі суглобів;
- • епілепсія;
- • паркінсонізм;
- • наслідки інсульту головного та спинного мозку та ін.
Висока ефективність методики та безпека, у порівнянні з постійним прийомом препаратів, обумовлюють активне застосування нейростимуляторів у неврології.
На відміну від нейростимуляторів спинного мозку, епідуральні помпи є засобами для тимчасового знеболювання. Основним їх показанням є профілактика больового синдрому після оперативних втручань.
Якщо спінальна анестезія безпосередньо перед операцією повністю «вимикає» чутливість нижче місця введення препарату, епідуральна помпа допомагає дещо зменшити її на досить тривалий час.
Болі навіть після невеликого втручання викликають значний дискомфорт у всіх пацієнтів, не менш гнітючим часто стає застосування болючих внутрішньом'язових препаратів для короткочасного зменшення болю.
Ці пристрої встановлюються на 3-10 днів після хірургії, протягом цього часу пацієнт має можливість регулювати інтенсивність ефекту самостійно.
На відміну від підшкірного нейростимулятора, пристрій не вимагає розрізів для установки, а в простір хребта поміщається лише тонка мініатюрна трубочка.
З цього провідника в чутливі зони спинного мозку, як і при операційній анестезії, надходить знеболювальний препарат. Швидкість його введення регулює саме сучасна помпа — мініатюрний насос з високою точністю дозування речовин.
Таким чином комфортно та безболісно вдається уникнути неприємних відчуттів до повного загоєння операційних ран. Перед випискою апарат видаляється, не залишаючи після себе ніяких слідів.
Досвідчений та грамотний нейрохірург нашого центру на високому рівні проводить втручання зі встановлення епідуральних помп та пристроїв для постійної нейростимуляції. Комфортні умови в стаціонарі, сучасні операційні та доброзичливий персонал гарантують швидке одужання та реабілітацію.