Закрити
    Госпіталізація
    цілодобово

    Графік роботи:
    пн.-пт.: 8:00-20:00 сб.: 09:00-18:00 нд.: вихідний
Замовлення зворотного дзвінка
Заявка на прийом
Київ, Глибочицька 17 (Лук'янівська), Київ, Ревуцького 6 (Позняки)
RU UA

Лікування фасциту

Підошовний фасцит — хвороба, яка в немедичному середовищі отримала назву п'яткової шпори. Різкі болі в п'яті при цій патології можуть бути настільки болісними, що людина втрачає можливість тривалий час пересуватися або стояти. Лікування фасциту стопи різними методиками може назавжди позбавити від болю або значно зменшити його інтенсивність.

Що таке фасцит стопи

Наша стопа — природний амортизатор, що знижує колосальні навантаження, які випробовує організм під час руху. На суглоби ніг при ходьбі та бігу може діяти навантаження, яке в кілька разів перевищує вагу тіла людини. Досить згадати скільки кроків робить людина в день, щоб зрозуміти важливість здоров'я та працездатності стоп.


Плантарний фасцит, симптоми якого зазвичай включають гострий або ниючий біль у п'яті, є наслідком перевантаження стоп або їх деформація.


Підошовна або п'яткова фасція — щільна широка зв'язка, що з'єднує п'яту з переднім відділом стопи. Вона подібна до туго натягнутої тятиви лука, яка розтягується та стискається при зміні напруги.


При фасциті стопи, в силу тих чи інших причин, відбувається надлишкове розтягнення апоневрозу та виникнення мікророзриву.


Частина пошкоджень фасциту заживає самостійно, частина мікророзривів викликають інтенсивне запалення. У ділянках мікророзривів зв'язка стає все більш вразливою, тому її пошкодження відбувається частіше.


У місці прикріплення підошовний апоневроз може заміщатися кістковою тканиною — «п'ятковою шпорою». Таким чином організм безуспішно намагається зміцнити слабий апоневроз та запобігти його повному руйнуванню.


Причини та симптоми хвороби

Підошовний фасцит, причини якого криються в перевантаженні стопи, зазвичай проявляється лише болем. Стріляючий або ниючий біль у п'яті може виникати під час фізичних навантажень або в спокійному стані.


Часто стопа болить одразу після підйому з ліжка, і після деякого часу біль вщухає.


Під час загострення фасциту симптоми можуть бути настільки інтенсивними, що просто наступати на ногу стає неможливо.


П'яткова шпора може ускладнюватися запаленням слизової сумки п'яткової кістки. Тоді до болю приєднується набряк п'яткової області.


Лікування фасциту, який ускладнюється бурситом (запаленням сумки) дещо відрізняється від стандартних схем та може потребувати хірургічного втручання.


Серед основних причин запалення підошовного апоневрозу варто виділити наступні:


  • розвиток поздовжньої плоскостопості;
  • застосування незручного, травмонебезпечного взуття;
  • підвищення маси тіла, ожиріння;
  • половарусна деформація стопи та ін.

Всі вищевказані стани мають одну спільну дію — вони збільшують навантаження на стопи та відповідно натяг підошовного апоневрозу. Без своєчасної корекції хвороба переходить в хронічну форму.


Діагностика фасциту

Для встановлення діагнозу лікарю буває достатньо просто вислухати пацієнта. Типова локалізація болю в області п'яти, її посилення при навантаженнях свідчать на користь плантарного фасциту. Біль зазвичай посилюється при натисканні в місці прикріплення апоневрозу, при тильному згинанні стопи. При п'ятковій шпорі діагностика може доповнюватися рентгенограмою стопи. На знімку можна виявити ту саму «п'яткову шпору», про яку так люблять говорити пацієнти.


При бурситі п'яткової слизової сумки доцільно УЗД, при цьому можна уточнити межі утворення та його об’єм.


Крім фасциту причинами болів у п'яті можуть бути остеопороз, артрит або артроз суглобів стопи, різні новоутворення та гнійні процеси.


Будь-яку діагностику та лікування варто довірити лікарю, який грамотно підбере найбільш ефективні методики.


Лікування підошовного фасциту

Лікування плантарного фасциту передбачає як боротьбу з болем, так і вплив на її причини. У разі вираженого больового синдрому та набряку п'яткової області, лікування фасциту можна починати з інтенсивної знеболювальної терапії.


Лікар може призначити прийом протизапальних препаратів, фізіотерапевтичні процедури. Це має сенс при двосторонньому процесі та болі середнього ступеня.


Хороший ефект дають лікувальні блокади з анестетиками та стероїдними гормонами.


Лікування підошовного фасциту блокадами дає швидкий та тривалий ефект, однак має і певні недоліки. Введення препарату через товсту шкіру в щільну клітковину п'яткової області може бути неприємним. Крім того, проводити блокаду п'яти можна не більш ніж 2-3 рази.


Ефективне лікування підошовної фасції може передбачати застосування ортопедичних устілок. Ці вироби рівномірно розподіляють навантаження, знімаючи її з п'яти. Біль зникає поступово протягом декількох тижнів, під час яких можна проводити лікування блокадами або фізіопроцедурами.


Певний ефект дає масаж ніг та вправи для розтягування литкового м'яза.


Також добре зарекомендувала себе ударно-хвильова терапія, яка часто може призводити до приголомшливих результатів. Найбільший вплив при описаній проблемі має продумане комплексне лікування.


При підошовній фасції, яка піддається стандартній терапії лікування може передбачати хірургію: денервацію п'яти, видалення «шпори» та інше.


Провести грамотну діагностику та отримати ефективне лікування ви можете в клініці «Консилім Медикал» — сучасному медичному центрі з новітнім обладнанням та висококваліфікованими лікарями.

Записатися
на прийом
Фахівці
нашої клініки
Всі лікарі
Залишити відгук